GWO Pierwsza pomoc medyczna (Medical first aid)

Czas trwania kursu: 7 godzin

Koszt kursu (wraz z VAT i wyżywieniem): 910 zł

Liczba uczestników: od 1 do 12 osób

• Ważne świadectwo zdrowia,
  • Dowód osobisty.

Akredytacje: Global Wind Organisation (GWO)

Opis kursu:

Kurs GWO Pierwsza pomoc medyczna (Medical first aid) to szkolenie przeznaczone dla pracowników przemysłu wiatrowego, którzy chcą nabyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy medycznej w razie nagłych wypadków na platformach wiertniczych czy farmach wiatrowych. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, a także nauczenie ich podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi sprzętu medycznego oraz aptecznego.

Podczas kursu uczestnicy poznają m.in. takie zagadnienia jak:

• Zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wstrząsu, udaru cieplnego, oparzeń czy skaleczeń,
  • Podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użycie defibrylatora,
  • Zasady postępowania w przypadku zatrucia, zranienia głowy czy złamania,
  • Obsługa sprzętu medycznego takiego jak np. kołnierz ortopedyczny, kajdanki ortopedyczne czy nosze,
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy osobom z chorobami przewlekłymi.

Kurs GWO Pierwsza pomoc medyczna obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne szkolenie, dzięki czemu uczestnicy mogą nie tylko poznać teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy, ale także przećwiczyć je na specjalnie przygotowanych symulatorach i fantomach. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych instruktorów posiadających wiedzę z zakresu medycyny i pierwszej pomocy.

Potwierdzenie realizacji kursu:

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują odpowiedni certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Certyfikat ukończenia kursu GWO Pierwsza pomoc medyczna (Medical first aid) jest dokumentem potwierdzającym, że uczestnik szkolenia został zapoznany z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Potwierdzone
16 maja 2024 Początek za 26 dni 16 maja 2024 Koniec kursu