GWO Prace fizyczne na instalacjach energetyki wiatrowej (Manual handling)

Czas trwania kursu: 0,5 dnia

Koszt kursu: równowartość 390 zł

Liczba uczestników: od 2 do 6 osób

• ważne świadectwo zdrowia
  • dowód tożsamości
  • odzież robocza

Akredytacje: Global Wind Organisation (GWO)

Szkolenie “Prace fizyczne na instalacjach energetyki wiatrowej” (Manual handling) przeznaczone jest dla osób, które w pracy będą zajmowały się budową, obsługą i serwisem turbin wiatrowych - tych na lądzie i morzu.

Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z m.in z procedurami bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia, poznają istniejące ryzyka i niebezpieczeństwa oraz aktualne wymogi prawne obowiązujące na całym świecie.

W ramach szkolenia poruszone zostaną aspekty anatomii człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu mięśniowo-kostnego i jego urazów, do których mogą doprowadzić nieprawidłowe techniki i postawa podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów. Omówione zostaną przypadki urazów i jak im zapobiegać - tu pomogą ćwiczenia praktyczne bezpiecznych technik podnoszenia ładunków/ciężarów.

Uczestnicy po odbyciu kursu są w stanie zidentyfikować oznaki i objawy obrażeń lub dolegliwości związanych ze złymi technikami w pracy manualnej i mają wiedzę na temat metod ich zgłaszania.

Szkolenie Manual handling jest akredytowane przez GWO i cenione na rynku pracy na całym świecie. Po ukończeniu tego kursu technicy turbin wiatrowych będą lepiej przygotowani do bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Potwierdzenie realizacji kursu

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat (wpis do systemu GWO-WINDA) potwierdzający ich kwalifikacje i umiejętności z zakresu prac fizycznych na instalacjach energetyki wiatrowej. Certyfikat ten stanowi oficjalne potwierdzenie, że uczestnik kursu został odpowiednio przeszkolony i jest gotowy do bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków zawodowych w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wypadków związanych z pracą fizyczną na wysokościach.

Potwierdzone
4 kwietnia 2024 Początek za 7 dni 4 kwietnia 2024 Koniec kursu