Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Morska w Gdyni uzyskała akredytację Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotyczącą szkolenia żeglarzy zawodowych w działach pokładowym i maszynowym. Otwiera to możliwość żeglarzom i motorowodniakom do powiększenia swoich możliwości w poszukiwaniu miejsc pracy na niezwykle lukratywnym rynku.

Wychodząc na przeciw potrzebom żeglarzy z patentami kapitana jachtowego i motorowodnego, opracowaliśmy autorski program kursu przygotowującego do  egzaminu na dyplom "Jachtowego kapitana na jachtach o pojemności brutto (GT) do 200 jednostek".

Zaczynamy 3 września, szkolenie trwa 3 tygodnie.

Druga możliwość to szkolenie weekendowe (soboty i niedziele), czas trwania: 10 tygodni, początek 1 września.

Przypominamy, że uzupełnieniem wymogów jest posiadanie świadectwa w zakresie bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych (Nowość! Również jesteśmy akredytowani przez Ministerstwo) oraz świadectw wyszczególnionych w rozporządzeniu (załącznik), które można uzyskać po odbyciu kursów w Szkole.

Wkrótce zamieścimy wymagania i ścieżkę kariery dla działu maszynowego.

Uwaga: Szkoła wydaje własną, uznaną przez Ministerstwo, Książkę Praktyk, co znacznie skraca wymagany staż!

Dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w pływaniu pod żaglami, posiadających jedynie patent motorowodny lub żeglarski poniżej jachtowego sternika morskiego, oferujemy obowiązkowe przeszkolenie w zakresie podstawowej wiedzy żeglarskiej. Kurs jest również akredytowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Zapraszamy,

Zespół Szkoły Morskiej w Gdyni