exclusion

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Nie jest wymagane. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do stanu swojego zdrowia sprawdź przeciwwskazania do pracy na morzu tutaj, bądź odwiedź lekarza uprawnionego do wystawiania świadectw morskich. Nasi Słuchacze wyrabiają świadectwo zdrowia do książeczki żeglarskiej pomiędzy pierwszym a drugim semestrem.

Nie! Z nami czeka Cię dużo krótsza droga do wyznaczonego celu i prestiżowego zawodu. Nie musisz kończyć studiów wyższych, nie musisz mieć nawet zdanej matury. Wystarczy ukończona szkoła średnia, a z naszą pomocą w zaledwie dwa i pół roku zostaniesz Oficerem Marynarki Handlowej. Na drodze do wymarzonego zawodu stoi tylko egzamin przed Centralną Komisją Egzaminacyjną CMKE, do którego Cię dobrze przygotujemy.

Po otrzymaniu dokumentów Sekretariat Szkoły skontaktuje się z Panem/Panią w celu umówienia rozmowy online. Rozmowa odbędzie się poprzez platformę Click Meeting, do której otrzyma Pan/Pani link i instrukcję oraz możliwość umówienia dogodnego terminu na oprowadzanie po naszej placówce.

Zarejestruj się na naszej stronie a dostaniesz wszystkie informacje na maila.

Komplet dokumentów: aplikację, ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej (lub jego odpis), 2 zdjęcia legitymacyjne, dokumenty morskie (opcja) należy złożyć osobiście w sekretariacie Szkoły lub przesłać go pocztą/kurierem.

Jeżeli składasz dokumenty osobiście, weź ich oryginały celem potwierdzenia zgodności z kopią.

Link: Pobierz aplikację

Od zdobycia tytułu oficera dzieli Cię tylko dwa i pół roku nauki. Dwa pierwsze semestry to zdobywanie wiedzy w Szkole – nauczymy Cię najważniejszych rzeczy niezbędnych w pracy nawigatora i mechanika. Po roku teorii, czas na praktykę – trzeci i czwarty semestr to pływanie. Tak! Już w drugim roku nauki w Szkole Morskiej wypływasz w swój pierwszy rejs (za który co miesiąc otrzymujesz wynagrodzenie)! Po powrocie z praktyk wracasz do nas na jeszcze jeden semestr nauki.

Nasz kadra obecnie liczy 130 doświadczonych dydaktyków i praktyków. Wykładowcy mogą pochwalić się długoletnim doświadczeniem zawodowym, zarówno w pracy na statkach, w przedsiębiorstwach żeglugowych, jak i w Administracji Morskiej. Zatrudniamy najlepszych w swojej dziedzinie pasjonatów, którzy w interesujący sposób dzielą się wiedzą i doświadczeniem, solidnie przygotowując uczniów do pracy na morzu.

Baza dydaktyczna Szkoły Morskiej jest nieustannie poszerzana. Dbamy, aby nasi uczniowie pracowali na najnowocześniejszym sprzęcie, który w fachowo przygotuje ich do późniejszej pracy na morzu. Dlatego posiadamy wiele różnych symulatorów, m. in. mostka nawigacyjnego, siłowni okrętowej, łączności czy map elektronicznych. Niektóre z nich mamy jako jedyni w Polsce oraz nieliczni na świecie, więc zajęcia w naszej Szkole śmiało można nazwać interesującymi!

Aby móc zacząć pływać i otrzymać dyplom oficera, niezbędne jest przeszkolenie specjalistyczne, czyli zaliczenie poszczególnych kursów. Wszystkie kursy są wpisane w tok nauczania w Szkole Morskiej i nie musisz z tego tytułu ponosić dodatkowych opłat – są wliczone w łączną kwotę czesnego za cały okres nauki.

Nie jest tajemnicą, że zawód marynarza to jedna z najlepiej opłacanych profesji. Praca na morzu jest wymagająca, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca pod względem finansowym. Zwłaszcza dla młodego człowieka, który dopiero wchodzi w dorosłe życie. Miesięczne wynagrodzenie jest o wiele wyższe od tego, które możliwe by było w pierwszej pracy na lądzie. Średnio wynosi ok. 2500 EUR.


Źródło pytań:  http://rekrutacja.morska.edu.pl/

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco
z aktualnościami!